HAKKIMIZDA

TOLGA ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI, kurucularımız Burak ÇUBUK ve Özel Eğitim Öğretmeni Kamile ÇUBUK tarafından 22 Nisan 1999 yılında Tolga Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi adıyla kurulmuştur.

Tüm eğitim programlarının mevcut olduğu merkezlerimizde ilkemiz, her biri kendi alanında uzman olan eğitim kadrosuyla öğrencilerimize kaliteli eğitimi sevgiyle sunmaktır.

İzmir/Bayraklı semtinde açılan kurumumuz, semtin tanıştığı ilk özel eğitim kurumu olup kısa sürede gerçekleşen öğrenci artışı sebebiyle eğitim ve hizmet ihtiyaçlarına daha uygun olan yeni binasına 31 Ağustos 2007 yılında kavuşmuştur.

Amacımız bireyin toplumla entegrasyonunu sağlamak ve bu yolda birçok disiplin alanından tecrübeli personelimizle birlikte, aile bilinci ile hizmet vermektir.

PEKİ, ENTEGRASYONDAN NEYİ ANLAMAKTAYIZ?

Engelli bireyin toplumda ben de varım demesini yani toplum içinde görünürlüğünün artması, diğer vatandaşlar kadar kendisinin de hizmetlerden faydalanma hakkının olması ve topluma kendisinin de verebileceği bir takım şeylerin olduğunu gösterebilmesidir. Bu bağlamda kurumumuz engelli ve ailelerine yönelik eğlence, gezi vb. sosyal etkinlikler düzenleyerek, engelli öğrencilerimizi meslek edindirmeye yönelik etkinliklere yönlendirerek ve bireysel dersleri kurum dışına (eve-okula-dışarı faaliyetlere) taşıyarak engelli öğrencilerimizin sosyal alanda da görünürlüğünü arttırmaya çalışmaktadır.

Tolga Özel Eğitim Kurumları ailesi olarak, her geçen gün sizlerle beraber başarıyla ve emin adımlarla özel eğitim yolunda ilerlemekteyiz…Her karşılaşmada bir keyif, her uğurlama da yeniden görüşme umudunu içimizde taşıyarak…